4 Aralık 2015 Cuma günü şiddetli fırtına nedeniyle Azerbaycan`da Hazar Denizi`nde yer alan “Güneşli” isimli 10. platformda meydana gelen yangında 32 işçinin vefat dolayısıyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde eğitim gören Azerbaycan’lı öğrenciler tarafından anma programı yapıldı.

Öğrenciler Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde bulunan Azerbaycan bayrağı önüne karanfiller dizerek, Azerbaycan ve Türkiye istiklal marşlarını okudular. Daha sonra tüm şehitler için dualar edildi.

Program hakkında Grup adına açıklama yapan Tural Şahbazlı: “4 Aralık 2015 Cuma günü Azerbaycan’ın Güneşli petrol yatağında 10. Platformda meydana gelen elim bir kaza sonucu 32 iş kazası şehidimiz ve 29 kaybımız var. Ateş düştüğü yeri yakar diyorlar fakat bu ateş sadece ailelerini değil, aileleriyle yanı sıra tüm Azerbaycan’ı, bizleri ve bizlerle yanı sıra tüm Türk Dünyasını ve Ümmet Coğrafyasını yaktı. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”-dedi.

Son olarak Şahbazlı şunları kaydetti: “Tek gayemiz ve temennimiz Üstad’ın düşlediği gibi Asım’ın nesli olarak yetişmektir. O nesil ki, hiçbir zaman zulme ve adaletsizliğe sessiz kalmayacaktır. Ülkelerimizin herdaimbirliyini ve istikrarını, kardeşliğimizin daimliyini, Başta Karabağ olmakla zulmün olduğu topraklarda hakkın berkarar olmasını, Zaferin İslamın olmasını ve tüm şehitlerimize rahmet, hastalarımıza acil şifalar temenni ederek, Ülkelerimize fitne tohumu serpmek isteyen dahili ve harici güçlerin telef olmasını diliyoruz.”

Grup Üniversitede lokum ikram etmelerinin ardından olaysız şekilde dağıldı.