AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen 1’nci Kutlu Doğum Şalvar Güreşi Festivali’nde Güreş Ağası seçildi.

26/04/2015

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kutlu Doğum Şalvar Güreş Festivali, tamamlandı. 11 sıklette 307 güreşçinin katıldığı turnuva sonunda Başpehlivanlığı,Onikişubat Belediyesi adına güreşen Said Bingöl kazandı.

Batıpark Çim Sahası’nda düzenlenen festivalde, gün boyu devam eden karşılaşmaların ardından Başpehlivanlık için Onikişubat Belediyesi adına güreşen Said Bingöl ve İsa Göçer er meydanına çıktı. Çekişmeli geçen karşılaşmayı, rakibine 2-1’lik üstünlük sağlayan Bingöl kazanarak, başpehlivan oldu.

Başpehlivanın madalyasını ve kupasını AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal takdim ederken, ikinci olan sporcu Göçer’in madalyasını Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek verdi. Başpehlivanlık müsabakalarında üçüncü olan Ali Rıza Kaya’nın madalyası ise dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz Harun Doğan tarafından verildi.

ÜNAL, “ATA SPORUMUZ GÜREŞE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Öte yandan final müsabakalarını izlemek için müsabakaların yapıldığı Batıpark Çim Sahasına gelen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, güreş ağalığına seçildi. Ağalık kıyafetini giyip, başına serpuşunu takan Ünal’ın kaması, Belediye BaşkanıMahçiçek, tespihi ise Geleneksel Spor Dalları Asbaşkanı Şahin Hopurtarafından verildi. Ağalık kıyafetleriyle Kahramanmaraşlıları selamlayan ve final müsabakalarını ilgiyle takip eden Ünal, ata sporu güreşe her zaman destek olacaklarını söyledi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) hürmetine bu yıl ilki düzenlenen güreş festivaline vatandaşların ilgisi büyük olurken, final mücadelelerini AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, AK Parti Milletvekili adayları, Uğur Dilipak, İlker Çitil, Türk İslam Karakoç, Onikişubat Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Fatih Yoğurt komşu illerden gelen güreş severler izledi.

DERECEYE GİREN SPORCULARIN İSİMLERİ ŞÖYLE

11 sıklette yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren sporcuların isimleri şu şekilde oluştu:

30 kiloda; Batuhan Böke birinci, M. Eren Ardıç ikinci ve Ebul Feyz üçüncü. 35 kiloda; Ahmet Gizir birinci, Hasan Çetintaş ikinci ve Süleyman Konak üçüncü. 40 kiloda; Halil Gökdeniz birinci, Furkan Çalı ikinci, İbrahim Çayır ise üçüncü. 45 kiloda; Hamza Alaca birinci, Özgür Bulut ikinci, Ali Söylemez üçüncü. 50 kiloda; Yakum Kazan birinci, Erdem Dağ ikinci, Harun Söyler üçüncü. 55 kiloda; Ahmet Çınar birinci, Mehmet Daş ikinci, Mehmet Türkmen üçüncü. 60 kiloda; Ali Karaboğa birinci, Ali Akıl ikinci, Cebrail Konyalı üçüncü. 65 kiloda; Tufan Gündüz birinci, Ziya Daylak ikinci, Ömer Çomruk üçüncü. 74 kiloda; Nuri Temur birinci, Ali Kurt ikinci, Şenol Çalık üçüncü. 85 kiloda İsmail Bulut birinci, Muhammed Mercimek ikinci ve Cuma Mercimek üçüncü. Başpehlivanlıkta; Said Bingöl birinci, İsa Göçer ikinci Ali Rıza Kaya üçüncü.

4 11 13