19 Mayıs 2015 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 15-19 Mayıs tarihleri arasında sportif ve kültürel etkinlikler ile kutlandı.

Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün, Anadolu’yu düşman işgalinden kurtarmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasının 96.yıl dönümü nedeniyle

Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Her yıl olduğu gibi bu yılda tüm Yurtta farklı organizasyonlar ile kutlamalar gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak, ilimizde de bir hafta boyunca değişik branşlarda spor turnuvaları ve kültürel etkinlikler ile 19 Mayıs 2015 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladık.

Sportif olarak;  Batıpark Spor Salonumuzda Bölgesel Judo Turnuvası, Osman Sayın Spor Salonunda Satranç Turnuvası, Boks, Havalı Tabanca, Kort tenisi, Masa Tenisi, Sokak Basketbolu gibi birçok dalda turnuvalar düzenlendi.Piazza AVM içerisinde spor standı açılarak Eskrim ve Masa Tenisi sporu halkımıza tanıtıldı.

Etkinlikler içerisinde ayrıca; 18 Mayıs 2015 akşamı Fener Alayı düzenlendi.Geniş bir katılımın olduğu gecede Şehir Merkezinde meşaleler ile yürüş düzenlendi.Gençlik Merkezimizde Gençlik Sanat Sergisi ve Kitap Fuarı açıldı.

19 Mayıs  Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri;  Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Osman Sayın Spor Salonu önüne kurulan sahne ve Stantlar ile gençlerimiz maharetlerini sergiledi. Kahramanmaraş Valimiz Sayın Mustafa Hakan Güvençer,Kahramanmaraş Milletvekillerimiz Sevde Beyazıt Kaçar,  Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç ve Protokolümüzün değerli üyelerinin katılımı ile çeşitli sportif gösteriler ve Gençlik Merkezi üyelerimizin müzik dinletisi yapıldı.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı Açılış konuşmasında Tüm Halkımızın ” Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını” Kutlayarak, Güçlü bir gelecek için Güçlü gençlik vurgusunu ifade edip, ” Ülkemizin İstikbali  Gençlerimize emanettir” dedi. Sahnelenen Gösteriler izlendikten sonra tüm misafirler Stantları ziyaret ettiler.

IMG_3452 IMG_3469 IMG_3613 IMG_3721 IMG_3746 IMG_3781 IMG_3813