SON DAKİKA
hava
Deniz Sigorta Kahramanmaraş
Google News

FIRAT GÖRGEL PROJELERİNİ AÇIKLADI

Son Güncelleme :

05 Mart 2024 - 8:31

/ kez okundu.
FIRAT GÖRGEL PROJELERİNİ AÇIKLADI
Deniz Sigorta Kahramanmaraş

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fırat Görgel, Proje Tanıtım Toplantısı’nda konuşarak, Kahramanmaraş için yapacaklarını tek tek sıraladı.

Projelerini muhteşem bir lansmanla tanıtan Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel’in Kahramanmaraş’ın yeniden ihya ve inşasında açıkladığı projeler hemşerilerinden ve otoritelerden tam not aldı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezinde 1 saat 32 dakika sahnede kalan Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel’in her açıkladığı proje titizlikle ve sessizlikle izlendi.

Açıklanan ve alkış alan onlarca projesi salonda bulunan kalabalık halk topluluğu tarafından anlık sosyal medya paylaşım görsellerine dönüştü.

TÜM DETAYLAR I PAYLAŞTI

Görgel’in en çok merak edilen uygun olmayan anlarla, ulaşım ve deprem sonrası Kahramanmaraş’la ilgili beklentilere net cevap vermesi dikkat çekti.

Akıllarda soru işareti bırakan bir detay bırakmadı, tüm ifadelerindeki samimiyet sık sık salonda bulunan hemşerileri tarafından alkışlandı.

TOPLUMUN HER KATMANI YARARLANACAK

10 başlık altında hazırladığı projelere Sosyal Belediyecilikten başladı.

Kadın-Engelli-Yaşlı-Genç-Çocuk ve Sosyal yardım olarak ayırdığı dallarda en çok dikkat çeken projelerin başında Sosyal Dayanışma Merkezi ve günümüz gereksinimlerine göre hazırlanmış gençlik merkezleri büyük beğeni topladı.

ÇOCUK KÖYÜ PROJESİ İLGİ GÖRDÜ

Çocuklara yönelik ‘Çocuk Dayanışma Merkezleri’ söyleminin ardından ihtiyaç olan bölgelere kreş yapımı özellikle salondaki kadın izleyicilerden yoğun alkış aldı. Kahramanmaraş’ta çocuklara yönelik Çocuk Köyü projesi salonda büyük bir heyecan oluşturdu.

ŞEHRİN ETRAFINI ÇEVRELEYEN YENİ TRANSİT YOL

Merakla beklenen proje dallarından biri de ulaşımdı. Ulaşım alanında da şehrin beklentisine tam cevap verecek şekilde hazırlayan Görgel, şehrin etrafında çevre yolu ringi oluşturdu. İlin etrafında yapılacak çevre yolu-Doğu ile batıyı-Kuzey ile Güney’i transit olarak bir birine bağlayacak. Salonda en çok fotoğrafı çekilip sosyal medyada öne çıkan projelerden biri de bu oldu.

SIR BARAJININ SAHİLİ TURİZME KAZANDIRILIYOR

Sır barajı üzerinde yapılacak köprü ile güney çevre yolunu tamamlamayı hedefleyen Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Köseli ve Önsen bölgesinden tanıtıma katılan vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı, büyük heyecan oluşturan proje özellikle sır barajının etrafını şehir turizmine kazandırılması olumlu olarak yansıdı.

AĞCALI KAVŞAĞI TRAFİK YÖNÜNDEN RAHATLAYACAK

Sabah ve mesai çıkışı akşam saatlerinde kilitlenen Ağcalı kavşağının trafik akışını rahatlatacak proje de katılımcılardan tam destek gördü. Sümbüllü kavşağının transit olarak Kayseri yoluna bağlanması bölgede ikamet edenleri rahatlattı. Yine aynı saatlerde kilitlenen Esentepe Akdo kavşağı sorunu da köprülü kavşakla çözülmesi sürücülerde olumlu etki yarattı.

KONUSUNA HAKİM HİÇ BİR DETAYI ATLAMADI

Yaklaşık 1,5 saati geçen sürede sahnede konusuna hakim bir şekilde projenin alt detaylarına, kaynaklarına kadar anlatan Görgel’in dersine çok iyi çalıştığı, projeleri yapma istek ve arzusu kelimelerine de yansıdı. Sık sık zamanımızdan çok yapılacak iş başvurusu yapan Görgel hemşerilerinden projeleri takip etmelerini, yapamadıklarıyla ilgili kendilerinden hesap sorulmasını istedi.

KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARIN KONUMU OLUMLU NOT ALDI

Şehir içindeki trafiği rahatlatacak köprülü kavşakların konumu salona olumlu yansıdı. Yeni aks ve arterler ise trafiğe verilen önemi bir kez daha öne çıkarttı. Türkiye’nin en büyük bisiklet yolunu da şehre kazandırmayı hedefleyen Görgel’in sık sık konuşması alkışlarla ve sloganlarla kesilmesi projelerin tam not aldığının bir göstergesi oldu.

SİT ALANLARINDA EVİ OLANLAR MUTLU OLDU

Dulkadiroğlu’nda bulunan Mozaik alalarını kapsayan mahallelerle ilgili de müjde vermesi yöre insanını heyecanlandırdı. Görgel’in mozaik olmayan parselleri koruma altından çıkartacaklarını açıklaması Namık Kemal, Dulkadiroğlu, Bağlarbaşı, Aslanbey ve Şeyhadil mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.

GELENEKSEL FUAR YENİDEN GELİYOR

Başkan Görgel’in Ağustos ayının geleneksel fuar organizasyonu projesi özellikle yaşı 40’ün üzerindeki izleyicilerin duygulanmasına neden oldu. Kış turizmi, doğa turizmi, yürüyüş rotaları projeleriyle de şehrin ihtiyacına cevap vererek şehir turizmine kazandırılması yine salondan tam not aldı.

STADYUM İLE SPOR KOMPLEKSİ HEYECAN YARATTI

Görgel’in bir diğer en dikkat çekici ve salondan ilgi gören projelerden biri de şehrin yeni stadyumuydu. Programa katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’den stadyum konusunda destek sözü alması da salonda alkış tufanı kompasına neden oldu.

AKILLA KÖYLE PROJESİNDE KADINLAR DA GÜLECEK

Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel’in en önemli projelerinden bir diğeri olan Akıllı Köy projesi de katılımcılardan büyük beğeni aldı. Ayrıca, deprem sonrası zor günler geçiren hal, balıkçı esnafının gözü kulağı da tanıtım toplantısındaydı. Türkiye’nin en büyük ve en modern hal kompleksi ile balıkçı sitesi Kahramanmaraş’ta yapılacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BEKLEYENLER İSTEDİĞİNİ ALDI

Şehir insanının ısrarla beklediği kentsel dönüşüm çalışmalarına eski mahallerden başlanılması yine salonda alkış tufanı kopardı. Yeni Kahramanmaraş’ta teknolojik otopark sorunu teknolojik otoparklarla giderilmiş oldu. Kahramanray projesi de beklenen bir projeydi. Görgel, Üniversite Necip Fazıl Hastanesi arasında hafif raylı sisteme başlayacaklarını söyledi.

Mesire alanlarından parklara, sosyal donatı alanlarından eğitim alanlarına varanve her ilçeye ayrı ayrı oluşturulan projeler, salonda bulunan katılımcıları doyurdu. Tek tek en küçük detayına kadar bilgi veren Görgel’in konuşmaları sık sık alkışlarla kesildi. Salondan bulunanlar Görgel ile fotoğraf çekme yarışına girdi.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.