Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 24. Elif Ana’yı Anma Etkinliği düzenlendi.

 

Törende, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, Yönetim Kurulu Üyelerinden Sıddık Ciger, M.AkifGölcüberaberindekiler ile beraber Elif Ana’ya türbesi başında dualar etti.

 

Vali Güvençer, “Elif Anayı rahmetle yad ederken onun temsil ettiği tüm iyilik hayır ve muhabbet erlerinde rahmetle şükranla yad etmek boynumuzun borcudur.İnsanlık borcudur. Kulluk borcudur. Bu milletin bir ferdi olmanın borcudur” dedi.

 

Anma etkinliğine Kahramanmaraş Valisi Hakan Mustafa Güvençer, Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Albay Uzay Şahin, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü  Servet Yılmaz, CHP Gaziantep Milletvekili  Mehmet Gökdağ , Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, Yönetim Kurulu Üyelerinden Sıddık Ciğer, M.AkifGölcü, CHP Milletvekili adayı Ali Öztunç, Pazarcık Kaymakamı Doktor Mustafa Boztepe,Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediye Başkan vekili Muharrem Erantepli , İşadamı Mahmut Arıkan ,CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Bilge Kağan Taşkesen ,CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şervan ,Pazarcık Emniyet Müdürü Fırat Güneş ve  ilgililer katıldı

ELİF ANA KİMDİR

Pazarcık’a bağlı Akdemir köyünde yaşayan, sağlığında insanların yardımına koşmasıyla tanınan ve ermiş olduğuna inanılan Elif Ana, 31 Ekim 1991’de 83 yaşında vefat etti. 10 yaşından itibaren her şeyi gördüğü ve bildiğine inanılan, kendi adıyla anılan bir ocağın kurucusu da olan Elif Ana’nın türbesi, yılın belirli mevsimlerinde yurt içi ve dışından gelenlerce ziyaret ediliyor.