Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı İğde Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan ve yaklaşık 2 yıldır Almanya’nın Hannover kentinde yaşayan 28 yaşındaki Barış Günay’ın, trenin önüne atlayarak yaşamına son verdiği öğrenildi.

PSİKOLOJİK SORUNLARI BAŞALDI

Edinilen bilgiye göre, Antalya’da fotoğrafçılık yapan 28 yaşındaki Barış Günay, yaklaşık 2 yıl önce evlendi. Bu arada babasını kaybeden Günay, eşi ile birlikte Almanya’nın Hannoverkentinde yaşayan ikiz kardeşi Savaş Günay’ın yanına gitti. Burada lokantada çalışanBarış Günay, bir süre sonra iddiaya göre psikolojik sorunlar yaşamaya başladı.

TRENİN ÖNÜNE ATLADI

Girdiği bunalımdan çıkamayan genç, ikizi Savaş Günay’a bir mektup bıraktıktan sonra trenin önüne atladı. Günay, hızla geçen trenin çarpması sonucunda olay yerinde hayatını kaybetti. Günay’ın cansız bedeni, Alman polisinin yaptığı incelemenin ardından morga kaldırıldı.

“KİMSE SORUMLU DEĞİL”

Günay’ın ölümünden hemen önce ikiz kardeşi Savaş Günay’a hitaben yazdığı mektupta, “Ben sana layık bir kardeş olamadım. İnşallah öbür tarafta kaderimiz güzel olur. Hakkını helal et. Ölümümden kimse sorumlu değil” yazdığı öğrenildi. Günay’ın ölümünden kısa bir süre önce ikiz kardeşi ile çektirdiği fotoğrafı bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlayıp, ‘Kardeş candır’ yazdığı belirtildi.

MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLECEK

28 yaşında hayata veda eden Barış Günay’ın cenazesinin Almanya’daki işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye getirileceği ve doğum yeri İğde Mahallesi’nde defnedileceği bildirildi.