Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye’ye gelen Suriyeli sayısının 2 milyona ulaştığını belirterek, “Kimin girip çıktığını bilemezsen ülkemizi terörle karşı karşıya getirirsin” dedi.

Uysal, partisi tarafından Kahramanmaraş’ta Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte iktidar ve muhalefeti eleştirdi.

13 yıllık AK Parti iktidarının ülkeyi düzgün yönetemediğini iddia eden Uysal, şunları kaydetti:

“Nereden geldiğimiz ve nereye gideceğimizi biliyoruz. Dün Adnan Menderes’in Demirel’in, Özal’ın vazifesi neyse bizim de vazifemiz odur. Bu bayrağı ayakta tutmaktır. Hep millet dedik Anadolu’nun her köşesinde sözü millete vermek için buradayız. Türkiye’nin baştaekonomi olmak üzere birçok sorunu varken bir kişinin ihtirası ile uğraşıyoruz. Demokrasi bir sorumluluk rejimidir. Bu bu sistemle demokrasinin yürümesi mümkün değildir”

Türkiye’ye gelen Suriyeli sayısının 2 milyona ulaştığını hatırlatan Uysal, “Biz bu kardeşlerimizden şikayetçi değiliz. Ama kimin girip çıktığını bilemezsen ülkemizi terörle karşı karşıya getirirsin. Dün CHP’nin yanlışları vardı bugün de bu gelenlerin yanlışları vardır. Biz DP olarak herkes için demokrasi herkes için adalet diyoruz. Bu iktidarTürkiye’nin tüm kaynaklarını 13 yılda tüketmiştir. Yapılan yanlışlardan acilen dönülmelidir. Türkiye kendi sorunlarını kendi çözmelidir” şeklinde konuştu.