Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili adayı Kamil Dalkara Partisinin Türkoğlu İlçesindeki Mitingde vatandaşlara partilerinin sosyal sorumluluk ve yoksullukla mücadele konusundaki projelerini anlattı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Kamil Dalkara milletvekili adayları, Selim Sümen, Emre Kazancı, Kibar Özdemir,  CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül ile birlikte çıktıkları ilçe turunda, taşeron işçisi olmayan bir Kahramanmaraş için çalışacaklarını vurguladı. CHP kadrolarının kamuda alt-işveren ve rödovans uygulamasına son vereceğini, CHP iktidarında tüm taşeron işçilerin kadrolu olacağını vurgulayan CHP’li adaylar, “Tüm kamu çalışanları grevli toplu sözleşme hakkına kavuşacak. Haftalık çalışma süresi, ücrette bir azalma olmaksızın 40 saate inecek. Özerk yapıda bir “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Konseyi” oluşturulacak. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları ücretlerini işverenden değil oluşturulacak fondan alacak.” dedi.

Asgari ücret üzerindeki vergilerin kalkacağını dile getiren CHP’li adaylar, “Asgari ücret aylık net bin 500 liraya yükselecek. Asgari ücret, her yıl, enflasyon farkı ve ekonomik iyileşmeye bağlı olarak artacak.” diye konuştu. TOKİ’nin yapacağı sosyal konutlarda arsa ücreti alınmayacağını, maliyetin yüzde 40 oranında düşeceğini ifade eden adaylar, “Ev sahibi olmayanlar, yaşı ve geliri ne olursa olsun, arsa maliyetsiz, peşinatsız, uzun vadeli kredi avantajıyla aylık 277 lira taksitle ev sahibi olacak” dedi.

“İKTİDARI SANDIĞA CHP GÖMECEK”

İktidarı koltuğundan edecek olan partinin CHP olduğunu söyleyen Dalkara, “bu iktidarı gücünden edecek olan sandığa gömecek olan tek parti vardır oda Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Biz Cumhuriyeti kuran bir partiyiz, biz asırlık çınarız. Öyle ki asırlık olmamıza rağmen o devrimci anlayışımız, ruhumuz bizim kendimizi sürekli yenilememize, sürekli günün koşullarına ayak uydurmamızı sağlayan anlayıştır. Partimiz dev bir çınar ama hale genç dipdiri ve hala ayakta duran bir parti” dedi.

“GELEN GİTTİ, BUNLARDA GELDİLER, ARTIK ÖMÜRLERİ BİTTİ”

Cumhuriyet dönemi boyunca ayakta kalan tek partinin CHP olduğunu belirten Dalkara, “Ayakta kalan gittikçe büyüyen tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir, Cumhuriyet döneminde böyle başka bir parti yok. Gelen gitti, bunlarda geldiler, artık ömürleri bitti, tükendi, yoruldular, bu ülkeyi bu yurttaşı yordular ve artık gidecekler. Umutluyum demiyorum, umudun içinde negatif bir içerikte vardır, bu yüzden umutluyum demiyorum; iktidarı sandığa gömeceğiz diyorum. Kararlı, inançlı bir şekilde bu iktidarı sandığa gömeceğiz ve iktidara geleceğiz” dedi.

“OMUZ OMUZA, ZAFERİN BİZİM OLMASINI DİLİYORUM”

8 Haziran’da güneşin farklı doğacağını söyleyen Dalkara, sözlerini şöyle tamamladı: 8 Haziran’da güneş yüreğimize, yüzümüze çok daha sıcak ve aydınlık bir güneş olacak. Hepimize, seçim büromuzdaki faaliyetlerimizde, bölgemizdeki, alanımızdaki faaliyetlerde başarılar diliyorum. Çalışarak başarabiliriz, mücadele ederek ancak hakkımız olanı alabiliriz ve iktidarı ancak yılmadan, yorulmadan alabiliriz.”

HDP’nin K.Maraş’ta İl Barajını geçmesi mümkün görünmüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Kamil Dalkara Pazarcık İlçesi Narlı Mahallesinde Partisinin Düzenlediği Mitingde Hakların Demokratik Partisin Mecliste Olmasını İsteyenlerden Bir Tanesinde benim ama HDP ‘in Kahramanmaraş’ta İl Barajına Takılacağı göz önünde dedi.

Narlı Mitinginde Konuşan Dalkara , “HDP’nin barajı aşıp, parlamentoda yer almasını İsteyenlerden Bir Tanesi benim ama İnanın HDP Kahramanmaraş’ta İl Barajına Takılacağı Göz önünde Bir Milletvekili Çıkaramaz Oy Potansiyeli Çok az olan bir yer Kahramanmaraş HDP’in kürt vatandaşların yoğun yaşadığı Başta Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Siirt gibi  Yerlerde Siyaset Yapmasını Öneriyoruz onun İçinde Sizlerden ,oylarınızın Boşa Gitmemesi için Cumhuriyet Halk Partisine destek İstiyorum oy İstiyorum dedi.

D.1 D.2 D.3