Partisinin düzenlediği miting için Elbistan’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı konuşmada, HDP’nin ülke genelinde barajı aşacağına inandığı ancak Kahramanmaraş’ta milletvekili çıkaramayacaklarını ifade etti. HDP’ye verilen oyların CHP’ye verilmesi gerektiğini dile getiren Ağbaba, aksi takdirde HDP’nin tüm oylarının AK Partiye gideceğini söyledi. Halkı CHP’de birleşmeye davet eden Ağbaba, “CHP’de herkese yer var. CHP barışın çatısıdır” dedi.

CHP Elbistan mitingine CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın yanı sıra CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, CHP Elbistan İlçe Başkanı Naci Göçmen, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayları Kamil Dalkara, Nilden Bayazıt Postalcı, Kibar Özdemir, Selim Sürmen ve Fatih Vicdan katıldı. Katılımcılara arasında ayrıca Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş, CHP Kahramanmaraş Aday Adayları, çevre il ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen mitingde coşkulu kalabalığa ilk seslenen CHP Elbistan İlçe Başkanı Naci Göçmen, CHP iktidarının yakın olduğuna işaret ederek, sandığa giderek oyların CHP’ye verilmesi gerektiğini vurguladı. Daha sonra halka hitap eden CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin kaderini tayin edeceğini vurgulayarak, CHP’nin mutlaka iktidara gelmesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra sırasıyla halka seslenen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayları, CHP’nin Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta ve Elbistan’da yükseliş içinde olduğunu ifade ederek, iktidar için hazır olduklarını söylediler.

Kahramanmaraş milletvekili adaylarının katıldığı mitingde yapılan konuşmalara CHP’nin seçim vaatleri damga vururken, eleştiri okları da AK Parti hükümetine yöneldi.

“Elbistan CHP iktidarında mutlaka il olacak”

Alanı dolduran partililere seslenen CHP Kahramanmaraş milletvekili adayı Fatih Vicdan, partisinin iktidara gelmesi halinde Elbistan’ın mutlaka il olacağını söyledi.

“Elbistanın Tüm Sorunları Çözülecek”

CHP Kahramanmaraş milletvekili adayı Kibar Özdemir ise, Elbistan’ın büyük bir ilçe olduğunu ve büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirterek; “Elbistan’ın tüm sorunları CHP iktidarında çözülecek” dedi.

“AKP iktidarı Çiftçiyi Perişan Etti”

CHP Kahramanmaraş 1. Sıra Milletvekili Adayı Kamil Dalkara ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin olduğu kadar Kahramanmaraş’ın ve Elbistan’ın da uyanması gerekiyor. Elbistan’ın geleceği Büyükşehir Yasası ile yok edildi. Kahramanmaraş’ı paramparça ettiler. Çiçek gibi belde belediyelerimizi ezdiler. CHP iktidarında Belde belediyelerimiz tekrar açılacak. Köylerimiz kimliklerini yeniden kazanacak.

Elbistan Türkiye’nin tarımda en büyük verimli 4. büyük ovasıdır. Ancak Kalealtı bölgeside su borcu olan çiftçilerin su ihtiyacı için kullanacağı elektriği kesmişler. Su borcu var diye üreticinin suyu kesilir mi? Mahsul tarlada bırakılır mı? Yazık değil mi un insanlara? Bu utanç verici bir durumdur. İktidar çiftçiyi ezdi. Tarımı yok ettiler. CHP iktidarında çitçi ve üretici kalkınacak. Çiftçiye sahip çıkılacak. Tarımla uğraşan çiftçiye mazotu 4.5 TL’ye veriyorlar. Kendi yandaşlarına, gemilerine 1.2 TL’ye satıyorlar. Bu ayrıcalık CHP iktidarı ile bitecek.

Türkiye’de 10 milyon emekli var. Buda en az 20 milyon insan demektir. 20 milyon emeklinin, yoksulun 4 Milyar TL tutan hakkını AKP eşbaşkanı olarak bir kişi tüketiyor. Türkiye kötü yönetiliyor. AKP bir daha iktidar olursa ne demokrasi kalır, ne ekonomi kalır ne de özgürlük kalır. Zulmeden diktatörler kendilerinden korkar. Cumhurbaşkanı, AKP eşbaşkanı seçimlerden sonra yok.”

“CHP’de herkese yer var. CHP barışın çatısıdır”

CHP Elbistan mitinginde son olarak mikrofona gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, iktidarı sert ifadelerle eleştirerek yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“7 Haziran’da gerçekleşecek olan seçim çok önemli. Bu seçim sürecinde hep muhalefet söyledi, konuştu, iktidar dinledi. AKP bu seçimlere projesiz giriyor. CHP öneriyor, AKP eleştiriyor. Şimdiye kadar AKP’nin hiçbir projeden söz ettiğine şahit oldunuz mu? Hayır. Biz emekliye 2 maaş ikramiye dedik, korktular, kıyameti kopardılar. Ezberleri, kimyaları bozuldu.

Emekliye 2 maaş ikramiyenin yanında kredi kartı mağdurlarına affı gündeme aldık. Çiftçiye 1.5 TL’ye mazot sözü verdik. Asgari ücreti bin 500 TL yapacağız dedik. Bu projelerimize halkımız inandı, benimsedi ve sahip çıktı. Biz AKP’yi yeneriz. Paniklediler. Cumhurbaşkanı bile mitinglere çıkmaya başladı. Elinde Kur’an ile geziyor. Sen o Kur’an-ı Bakanlarına göster. Gülen’e, Bağış’a, Çağlayan’a ve Bayraktar’a göster.

11348814_10206836973508075_860989661_o 11069335_10206836967987937_1494315544_o 11243896_10206836955587627_1747220730_o 11268994_10206836971628028_1544658113_o 11280635_10206836958627703_74083813_o

CHP iktidara yürüyor. Biz kendimize güveniyoruz. Uçaklara, gemilere, saraylara, mitinglere harcanan paralar halkın parasıdır. Halkımız adına o haklarımız haram olsun. , BDP’nin ülke genelinde barajı aşacağına inanıyorum. Ancak Kahramanmaraş’ta milletvekili çıkaramayacaklar ve bölge barajına takılacaklar. HDP’ye verilen oylar CHP’ye verilmeli. Aksi takdirde HDP’nin tüm oyları AK Partiye gidecek. Halkımız CHP’de birleşmeli. CHP’de herkese yer var. CHP barışın çatısıdır.”

CHP İl teşkilatı,2.Sıra adayı Milletvekili adayı NildenBayazıt başta olmak üzere Milletvekili adayları, teşkilatları ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile birlikte Elbistan’da miting yaptı.

Coşkulu bir kalabalıkla gerçekleşen miting Elbistan Kıbrıs meydanında gerçekleşti. Türküler ve halaylardan sonra gerçekleşen mitingde adaylar ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba meydanda ki kalabalığa konuşma yaptılar.

İlk olarak adaylardan CHP 2.Sıra adayı NildenBayazıt kısa bir konuşma yaptı. Bayazıt, seçim çalışmalarını merkez odaklı yaptıklarını belirterek, çalışmalarının sonuçlarından memnun olduklarını söyledi. Elbistan halkına konuşmasını sürdüren Bayazıt, “Değerli hemşehrilerim siz her zaman bizlere güç verdiniz.CHP olarak örnek teşkil ettiniz. Bizlerde Kahramanmaraş merkezde çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Çalışmalarımız olumlu sonuçlar verdiğini görüyoruz.” dedi. Gösterdikleri gayretten dolayı teşkilatına teşekkür eden Bayazıt, “8 Haziran’da buraya gelip kutlama yapacağız” dedi.

Diğer adayların ardından konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, bu seçimin önceki seçimlerden farklı olduğunu iddia ederek,diğer seçimler de AK Parti’nin projelerini söylediği ve muhalefetin eleştirdiği bir durumun olduğunu ancak şimdi CHP’nin  projelerini açıkladığını AK Partinin eleştirdiğini söyledi.

Konuşmasında AK Parti’ye yüklenen Ağbaba, “Genel Başkan yılda iki maaş deyince, cebini düşünenler paniklediler. Bizler sarayda belirlenen AKP milletvekili adaylarıyla değil, AKP devletiyle mücadele ediyoruz. Bizler güçlüyüz.Çünkü onların vekil adayları Sarayda iki dudak arasında belirlenirken bizler sizlerin oylarıyla, ön seçimle adaylarımızı belirledik” dedi.

Seçim bildirgelerini üç beş günde belirlemediklerine de değinen Ağbaba, projelerini  yedi ay da belirlediklerini ve bu projelerinin halkta  kabul gördüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı’nın meydanlarda ki konuşmalarını eleştiren Ağbaba, “Meydanlarda gösterdiğin Kuran-ı Kerim’i git Egemen Bağış’a,BilalErdoğan’a,Melih Gökçek’e göster. Çünkü O’nda dürüstlükten bahsediyor.Kuran-ı Kerim bizim de kutsal kitabımız.” Dedi. Devletin parasıyla açılan çoğu yerin 8.kez açıldığını iddia eden Ağbaba, “Biz yoksulluğu yönetmeye değil,yoksulluğu yok etmeye geliyoruz.”dedi.

Miting sonun da  gençler de adaylarla bol bol fotoğraf çektirdi.