Türkiye ile Rusya arasında son günlerde gerilim yaşanırken, dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı. Rusya Başsavcısı Yuriy Çayka’ya bir mektup yazan Andrey Klişas, Ülkü Ocakları’yla ilgili olarak ‘Bozkurtlar örgütü’ ifadesini kullandı.
Rusya Federasyon Konseyi Anayasa Hukuku Komitesi Başkanı Andrey Klişas mektubunda şu ifadeler yer aldı: “Bozkurtlar örgütünün terör örgütü ilan edilmesini ve Rusya’daki faaliyetlerinin yasaklanmasını talep ettiğini” belirtti.
Klişas’ın bu açıklamasına Kahramanmaraş Ülkü ocakları eski Başkanı ve MHP’nin Onikişubat meclis üyesi Murat çakıroğlu büyük tepki göstererek yazılı bir açıklama yaptı.

“İT ÜRÜMEYLE KERVAN YÜRÜMEZ”

Çakıroğlu yaptığı yazılı açıklamada; Rusya’nın Anayasa Hukuk Komitesi Başkanı olan Klişas’mıdır Klişemidir isimli zat, haddini bilmez boyundan büyük laflar etmiştir.

Klişas’a diyorum ki; “İt ürümeyle kervan yürümez” Rus Andrey Klişas ve onu sahaya sürenler şunu çok iyi bilmelidirki, her zaman ve her zeminde ‘güçlünün değil haklının, zalimin değil mazlumun’ yanında yer almayı kendisine şiar edinmiş ülkücüler, bu özelliklerinden asla taviz vermeyecek ve zalime karşı durmaya devam edecektir.

Rus Andrey herhalde şu rumen atasözünüde çok iyi bilir; “Köpekler istedi diye atlar ölmez”