Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kış şartlarının ağırlaştığı şu günlerde kar yağışına karşı mücadelesine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanlarında yürüttüğü çalışmalarda buzlanmaya karşı tuzlama yaparken, kar yağışına karşı da yolları açık tutmaya gayret ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) kanalıyla yürütülen çalışmalarda yollarda çalışmalar devam ediyor.

AKOM 110 İhbar hattına gelen ihbarları anında değerlendiren ekipler il genelinde kapalı yol olmaması için kar küreme ve buzlanma olan bölgelerde de tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

AKOM bünyesinde il genelindeki resmi kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak çalışmalar yürütülürken, olası bir afet durumunda vatandaşların AKOM 110 İhbar hattını aramaları istendi.

AKOM 110 İhbar hattına gelen şikayet ve talepler derhal değerlendirilerek ilgili birimlere anında ulaştırılıyor ve sorunun çözümü için gayret ediliyor.

AKOM’dan yapılan açıklamada, zor kış şartlarının yaşandığı şu sıralarda vatandaşlarımızın mümkün olduğunda evlerinden çıkışlarında mutlaka toplu taşıma araçlarını kullanmaları, eğer özel araçlarının kullanılması zaruri ise araçlarında takoz, zincir ve çekme halatı gibi araç-gereçleri bulundurmaları ve kar küreme ve tuzlama yapılan yollarda işaret ve işaretçilere uymaları gerektiği belirtildi.