Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporcuya yardım ve destekleri tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü’nce Osman Sayın Spor Salonu’nda düzenlenen törenle amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmalarında kürsüye gelen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ergun Önal, büyükşehir belediyesinin spora ve sporculara yaptığı yatırım ve desteklerden dolayı memnun olduklarına dikkat çekerek: “Amatör sporumuzu güçlendirmek adına Büyükşehir Belediyemizce yapılan bu tür yardım ve desteklerin artarak devam etmelerini bekliyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç ve onun nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

_STC7491

Daha sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, büyükşehir belediyesi olarak spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceklerini ifade ederek: “ Amatör spor kulüplerimiz çok özel bir görevi ifa etmektedirler. Amatör spor kulüplerimiz sporun kaynağını oluşturmaktalar. Birçok başarılı sporcular bu amatör spor kulüplerimizde yetişmektedirler. Buralarda spora başlayan sporcularımız başarılarını yükselterek dünya yıldızı haline gelmektedir ki amatör spor kulüplerimiz bundan dolayı önemlidir.

_STC7322

Biz Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Bundan sonraki zamanlarda spora desteklerimiz sadece malzeme yardımı olarak kalmayacak ve diğer alanlarda da desteklerimiz olacak. Amatör kulüplerimizin daha iyi şartlarda eğitim verebilmeleri adına çalışmalarımız devam ediyor.

_STC7392

Bugün burada futbol, güreş, basketbol, voleybol ve hokey takımlarımız olmak üzere 52 takımımıza 18 bin malzeme yardımı yapıyoruz.

Büyükşehir Belediyesporumuz bildiğiniz gibi birçok dalda faaliyet gösteriyor. Güreşte büyüklerde Türkiye 3., yıldızlarda ise bugün 2. Ligde şampiyon olmuş ve süper lige yükselmiştir. Engelli yüzücülerimiz de şampiyon olmuş ve Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazanmışlardır.

_STC7445

Büyükşehir Belediyesporumuz bünyesinde gençlerimizi yetiştireceğiz ve daha geniş platformlarda ve çok çeşitli şampiyonalarda Kahramanmaraş’ımızın adını duyuracak ve Ay-Yıldızlı şanlı bayrağımızı dalgalandıracaklardır. Bugün burada bulunan tüm sporcu kardeşlerimize spor hayatlarında başarılar dilerken, amatör spora gönlünü vermiş tüm idarecilerimize de kuvvetli bir alkış istiyorum” diye konuşunca salonu dolduranlar alkış tufanı kopardılar.

Kahramanmaraş Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Yaşar Hopur, spora ve sporcuya gösterdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a plaket takdim etti.

Konuşmaların ardından malzeme yardıma geçildi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, tek tek kulüpleri dolaşarak malzemelerini hediye etti.

Başkan Erkoç’un kulüpleri dolaşması sırasında bazı spor kulüpleri yaptırdıkları çiçeklerle Başkan Erkoç’a teşekkürlerini belirttiler.

Malzeme dağıtımının ardından tüm sporcular ve kulüp idarecileri topluca poz verdiler.

Daha sonra Başkan Erkoç pinpon salonuna geçti ve burada antrenman yapan sporcularla masa tenisi oynadı.