Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere toplandı.

Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi yoklama ve açılışın ardından Ocak ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

Daha sonra gündem dışı gelen maddelerin gündeme alınması oylanarak kabul edildi.

Gündemin 1. Maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Disiplin Amirleri Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah. 5040, 5041, 5053 ve 5054 adalarda 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3. Maddesinde  İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Hacı Bayram Veli Mah. 1006 ada 1 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 4.maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Hacı Bayram Veli Mah. 1013 ada 10 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5.maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Ferhuş Mah. 656 ada 5 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 6.maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Yenişehir Mah. 3709 ada 3 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 7.maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Yenişehir Mah. 3281 ada 2 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 8.maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Yeşil Vadi Restoran ve Aile Çay Bahçesi Kirası hakkındaki teklifi oybirliği ile reddedildi.

Gündemin 9.maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının arsa satışı ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 10.maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Dolu Kadro değişikliği ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 11. Maddesinde Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığının Nurhak İlçesindeki Mezarlık Hizmetleri ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 12.maddesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığının AYKOME Çalışma Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

Gündemin 13.maddesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığının Hafriyat Araçlarına Takip Cihazı takılması ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 14.maddesinde Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Halk Ekmek Fabrikasında üretilen unlu mamullerin ve Çamlıca Lokantasında satışa sunulacak olan yiyecek ve içeceklerin fiyatlarının belirlenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen 15. Maddede İtfaiye Dairesi Başkanlığının kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, özel kuruluşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri ile meydana gelebilecek yangınlarda karşılıklı yardımlaşma ve işbirliği sağlamak amacıyla düzenlenecek olan protokolleri imzalamak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a yetki verilmesi ile ilgili teklifi. Oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 16.maddede Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının ödenek aktarımı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen 17. Maddede Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının alt yapı, yol, köprü, bitüm alımı, sanat yapıları, rekreasyon çalışmaları ile iş makinesi ve otobüs alımları için kredi kullanımı konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a yetki verilmesi ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.