Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 10 Mart 2015 Salı günü toplandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi yoklama ve açılışın ardından Şubat ayı Meclis Toplantısına ait tutanak özetinin okunması ve oylanmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

Gündemin 1. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Andırın İlçe Sınırlarında bulunan Fatma Hatun caddesinin ismini değiştirilmesi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyona havale edildi.

Gündemin 2. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah. 71044,71042 ve 71045 sokaklar arasında 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündemin 3. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah.71017, 71036, 71013, 71011 ve 71015 sokaklar arasında 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündemin 4. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu ilçesi Şeyhadil Mah. 416 ada 103 nolu parsel güneyinde 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündemin 5. Maddesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının 6. Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvasında dereceye girecek olan sporculara verilecek ödül ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. Maddesinde Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Halk Ekmek Fabrikası ve Çamlıca Lokantasında satışa sunulan ürünlerin fiyatlarının belirlenmesi için Belediyemiz Encümenine yetki verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ve alt bileşenlerinin kullanıma açılmasına ilişkin protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde Emlak İstimlâk Dairesi Başkanlığının Mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait İlimiz Onikişubat İlçesi, Üngüt Mahallesi 4528 ada 7 nolu parselde bulunan 7.738,08 m² yüzölçümlü arsanın tamamın satışı ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesi Emlak İstimlâk Dairesi Başkanlığının Kamu Yatırımı Kararı ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 11. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Değerler Eğitim projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 12. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Gelir Tarifesi      ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonun havale edildi.

Gündemin 13. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Afşin İlçesine Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Halinin Kurulması ve İşletme Yetkisinin Afşin Belediyesine Devredilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 14. Maddesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Elbistan Hal Şubesi İçin Kantar ve Dükkân Devir Ücretinin Belirlenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 15. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Araç devri ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 16. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının (ERASMUS) İçin Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar ile ilgili teklifi görüşülürken, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, meclisi bilgilendirdi ve madde oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 17. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Proje İmza Yetkisi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 18. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Çevre Denetim Biriminin Kurulması ve Yetki Devri ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 19. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Mikro Kredi Projesi kapsamında Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) İle Protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 20. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Afşin İlçe Sınırlarında bulunan bazı mahallelerde cadde ve sokak adı değişikliği ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 21. Maddesinde İtfaiye Dairesi Başkanlığının Araç Hibe talebi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 22. Maddesinde İtfaiye Dairesi Başkanlığının İtfaiye Eğitim Ücreti tarifesinin belirlenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 23. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Japonya Büyükelçiliği-Yerel Projelere Hibe Programına  “Proje Sahibi” olarak başvurusu kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanına proje imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 24. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Erguvan Misafirhane ve Fitness Salonu fiyatlandırması ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 25. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Hobi Bahçeleri Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 26. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Gelir Tarifesinde değişiklik yapılması ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 27. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 28. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Önsen Mah. 1/1000 ölçekli ilave uygulama imar planı ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 29. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi 1/1000 ölçekli plan notları değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 30. maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi 1/1000 ölçekli plan notları değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 31. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Dulkadiroğlu Mah. 424 ada 3 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 32. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Karacasu Mah. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı, plan notları değişikliği teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 33. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi Kılılı Mah. 353 ada 2 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 34. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi Ceceli Mah. 185 ada 1 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 35. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 265 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 36. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Ferhuş Mah. 1134 ada 1 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 37. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat ilçesi Yörükselim Mah. 692 ada 47 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 38. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Şeyhadil Mah. 779 ada ve 955 arasındaki yolda 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen 39. Maddede İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Teftiş Kurulu Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen 40. Maddede Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığının takas talebi ile ilgili protokol için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 41.Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının 6. Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası protokolü için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 42. Maddede Fen İşleri Dairesi Başkanlığının Ceyhan Nehri dere yatağı ıslahı için Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 43 maddede Fen İşleri Dairesi Başkanlığının Adatepe Barajındaki fazla malzemenin kullanılması için Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 44. Maddede Özel Kalem Müdürlüğünün bedelsiz araç devri ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 45. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi Çakallı Hasanağa Mah. 403 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili teklifi imar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Bu arada Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi, 46. Maddeye geçmeden önce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bayan meclis üyelerine çiçek takdim ederek günlerini kutladı.

Gündem dışı gelen 46. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 6188 ada 1 nolu parsel ve 6364 ada 1 nolu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili teklifi imar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 47. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Göksun İlçesi Pınarbaşı Mah. tescil harici alanda 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi imar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 48. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi Fatih Mah. 2607 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi imar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 49. maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi Cumhuriyet Mah. 477 ada 1 nolu parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi imar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 50. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Afşin İlçesi Yeşilyurt Mah. 355 ada 8 nolu parsel ve 683 ada 1 nolu parsel 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 51. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah. 3645, 4592, 4593 adalar 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 52. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Dumlupınar Mah. 6345 ada 1 nolu parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi imar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 53. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Ekinözü İlçesi Ekinözü Mah. 2356, 2403, 2405, 2406 ve 2891 nolu parseller 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 54. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının kamu yararı ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 55. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 280, 281 ve 282 nolu parsellerde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 56. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Şeyh Adil Mah. Küçük Sanayi Sitesi Tevsii alanında bulunan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 57. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Karamanlı Mah. 2064 ada 1, 2, 3, 4, 5, 6; 2065 ada 5, 6; 2068 ada 1.2.3.4; 2069 ada 1.2.3.4.6.7.8.9; 2248 ada 1 ve 2085 ada 18 nolu parsellere ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 58. Maddede  İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Pazarcık İlçesi Karacay Mah 494 parselin bir kısmında ve Kadıncık Mah. 300 ada 2,3,4,5,6,7 parsellere ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 59. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi 7752 ada 1 parselin bir kısmı ve 480, 481, 482, 483, 484 ve 485 nolu parsellerde 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 60. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah. 5034 ada 1, 2, 5035 ada 1.2.3.4.5.6.7.8.9 5036 ada 1,2,3,4,5 3563 ada 6,7,15,16,17 18,19,20,21,22 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 61. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Karacaoğlan Mah. 1953 ada 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 62. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 3902 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 63. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi İsa Divanlı Mahallesinde yeni yol açılmasına ilişkin 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planı değişikliği talebi ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 64. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Elbistan İlçesi Pınarbaşı Mah. 1817 ada 1 parsel 1816 ada 1 parsel 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği talebi ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 65. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Şeyh Adil Mah. Küçük Sanayi Sitesi tevsii alanında 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 66. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah Park Alanı ve Sosyal Kültürel Tesis Alanı 1/1000 ölçekli uyguluma imar planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 67. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah 2827 ada 16 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 68. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Andırın İlçesi Alanlı, Çuhadarlı ve Kabaklı Mah. Rüzgar Enerji Santrali 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 69. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Fatih Mah. 5399 ada güneyinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 70. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Fatih Mah. 6861 ada 5 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündem dışı gelen 71. Maddede İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Dolu Kadro Değişikliği ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 72. Maddede Fen İşleri Dairesi Başkanlığının Asfalt Onarım Aracı Alımı ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 73. Maddede Emlak ve İstimlak Dairesinin Başkanlığının Kayak ve Kamp Merkezi için Orman Genel Müdürlüğü ile yapılacak sözleşme ve protokol için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi oybirliği kabul edildi.

Gündem dışı gelen 74. Maddede Meclise katılamayan meclis üyelerinin izinli sayılmaları da oybirliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin ardından komisyonlardan gelen raporların görüşülmesine geçildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Disiplin Amirleri Yönetmeliği ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Estetik Kurulu Oluşumu ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığının AYKOME Çalışma Yönetmeliği ile ilgili müşterek Hukuk Komisyonu ve Plan Bütçe Komisyonu Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının; Afşin İlçesi Kale Mah.138 ada 20 parsel 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının; Dulkadiroğlu İlçesi Dulkadiroğlu Mah 1626 ada 3 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli uyguluma imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Aslanbey Mah. 140 ada 12 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Yenişehir Mah. 3281 ada 2 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 4018 ve 4122 nolu parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah. 6362 ada 1 nolu parsel ve çevresinin kapsayan alanda 17.11.2014 gün onanlı 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uyguluma imar planı değişikliğine itiraz ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu tekrardan görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Yenişehir Mah. 3709 ada 3 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Afşin İlçesi Efsus Turan Mah. 784 ada 77 nolu parsel ile 785 ada 1 nolu parsel 15.10.2014 gün onanlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planına İtiraz ile ilgili teklifi komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Gaziantep yolu doğusu Erkenez çayı güzergâhında 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikli ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi Meclisi kapatmayacaklarını ifade ederek, 13 Mart 2015 Cuma günü saat 14.00’te tekrar birleşmek üzere oturuma ara verildi.