Yoğun bakım hemşireliği sertifikasyon programı kursu Türkiye’de Giresun’dan sonra 2. Kez Kahramanmaraş’ta düzenleniyor.

40 gün boyunca eğitim alan 11 kursiyerler eğitimin sonunda yoğun bakımda görevli olarak çalışabilecekler.

Sertifika 5 Yıl Geçerli Olacak

Program hakkında bilgiler veren, program sorumlusu Gülhan Atakşaban, programda 15 günlük teorik eğitimi bitirdiklerini belirtti.

Türkiye’nin 4 bir yanından program için kursiyerlerin Kahramanmaraş’a geldiğini vurgulayan Atakşaban konuşmasını şöyle sürdürdü; “ 15 günlük uygulama kısmımız kaldı. Şuan verdiğimiz eğitimden kursiyerlerimiz çok yarar gördüklerini söylüyorlar. Umarım uygulamada da aynı şeyler geçerli olur. Yoğun bakım hemşireliği sertifikasyon programı Kahramanmaraş ilinde ilk defa verilen sertifikasyon programı. Hastane 3. Basamak yoğun bakım yatak kapasitesiyle hizmetine devam etmekte ve stajyer olarak 11 tane öğrencimiz bulunmakta. Arkadaşlarımız çevre illerden, Batman, Şırnak, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ın ilçelerinden de gelen arkadaşlarımız bulunmakta. Teorik eğitimi bitirdik şuanda uygulama kısmındayız. Yazılı sınavlarını geçtiler arkadaşlar. 40 günün sonunda da sertifikalarını hak kazanacaklar. Aldıkları sertifikalarını da 5 yıl boyunca kullanabilirler.”

Program Çok Verimli Oldu

Programa katılan kursiyerler ise; “ Genel sekreterliğimize bağlı olan bu hastaneye hizmet vermekten çok memnunuz. İlerleyen dönemlerde daha güzel şartlarda daha güzel eğitimler olacağını düşünüyoruz. Hem eğitim bazında hem de personelin bize bakış açısı, karşılayışı, misafir perverliği açısından çok memnunuz. Ayrıca sadece yoğun bakım olarak değil başka branşlarda da eğitim verilmesini isteriz. Burada güzel bir eğitim aldık. Programa katılacak arkadaşlara da öneririm. Maraş çok güzel bir yer insanları yardım sever. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” Dedi.

DSC_0536 DSC_0537