CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Nilden Bayazıt Dulkadiroğlu İlçesine bağlı köyleri gezdi.

 

Milletvekili adayı Nilden Bayazıt diğer milletvekili adayları Kamil Dalkara ve Emre Kazancı ile birlikte köyleri gezdi. Gafarlı ve Kozludere’yi ziyaret eden CHP adayları büyükşehir yasası ile köy statüsünden mahalle statüsüne geçirilen bu yerlerin ulaşım ve yol sorunlarını yerinde tespit etti.

 

Nilden Bayazıt Kozludere köyünde bir evin kapısını çalarak kadınlarla bir araya geldi. Kadınların ilgisi ile karşılaşan Bayazıt CHP iktidarında gerçekleştirilecek bütün projelerin kadın tabanlı olduğunu anlattı. Sosyal yardımların kadının banka hesabına yatacağını hatırlatan Nilden Bayazıt, kadınlara gebelik yardımı da yapılacağı, öğrencinin mezun olmasına kadar destek verileceğini anlattı.

 

Köylerden sonra merkeze geçen Nilden Bayazıt Kümbet Pazarını gezdi. Sigorta borçları ve vatandaşın alışveriş yapamamasından şikayetçi pazarcı esnafı ile görüşen Nilden Bayazıt, pazar alışverişini yapan kadınların da sorunlarını dinledi.

 

Pazardaki emekliler de CHP iktidarında 2 dini bayramda verilecek ikramiyeden ve maaşların bin 500 TL çıkacak olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. “İlk defa emeklileri düşünen bir seçim kampaynasını CHP yapıyor, destekliyoruz” diyen emekliler, emekli olup geçinemediği için çalışanlardan kesilen yüzde 15 kesintinin de CHP iktidarında kalkacağına memnun oldu. Pazarda atanamayan öğretmenlerin de pazarcılık yaptığını öğrenen Nilden Bayazıt, “Ben de bir öğretmenim, öğretmenin yeri sınıflardır. CHP iktidarında atanamayan öğretmen sorunu kalmayacak” dedi.

gafarlı kozludere kümbet pazar kümbet pazar2