Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde 90 öğrencinin kaldığı kız yurdundan çıkan dumanı fark eden bir vatandaşın polisi araması üzerine faciadan dönüldü.

Olay gece saat 02:30 sularında Köprübaşı Mahallesi’nde bulunan Anadolu İmam Hatip Kız öğrenci Pansiyonu’nda gerçekleşti. 90 kız öğrencinin kaldığı yurdundan çıkan dumanları fark eden bir vatandaş, dumanların giderek çoğaldığını görünce 155 Polisİmdat hattını arayarak durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis, dumanın kazan dairesinden geldiğini tespit etti. Arızalanan kalorifer kazanı sebebiyle çıkan dumandan öğrencilerin zehirlenmesine karşı nöbetçi bayan öğretmen bilgilendirildi. Tedbir amaçlı kaldırılan öğrenciler binanın başka bir kısmına yönlendirildi.

Kalorifer kazanın durdurmak için Kazan dairesine inen yurt görevlileri, kapıyı açamayınca itfaiyeden yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kilitli olan kazan dairesinin kapısını kırarak içeri girdi. Ekipler yoğun duman arasında kazan dairenin elektriğini keserek kazanı durdurdu. Daha sonra polis ve görevliler yurt binasında duman tahliyesi yaptı. Tahliyenin ardından öğrenciler tekrar yatakhanelerine girmelerine izin verildi.

Yurt yetkililerine daha dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu