Kahramanmaraş’ta 5 yıl önce 10 bin 40 metrekarelik alana temeli atılan 28 derslikli Çakmakçı Sait İlk ve Ortaokulu, düzenlenen törenle eğitim ve öğretime açıldı.

Aslanbey Mahallesi’nde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen 10 bin 40 metrekarelik arazide 2010 yılında başlanan yapımı geçen yıl tamamlanan 28 derslikli Çakmakçı Sait İlk ve Ortaokulu’nda eğitim ve öğretim düzenlenen törenle başladı. Okul bahçesinde düzenlenen törene Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Garnizon Komutanı Albay Uzay Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, veliler ve öğrenciler katıldı.

Vali Mustafa Hakan Güvençer, açılış töreninde 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek şöyle konuştu:

“Bugün bu törende hem okulumuzu hem de 2015–2016 eğitim ve öğretim yılını açıyoruz. İnşallah varlığınızla güzelleştirdiğiniz bu okulu yükselteceksiniz. Çakmakçı Sait İlk ve Ortaokulu, sizlerin başarılarıyla Kahramanmaraş’ta, hatta Türkiye’de ismi anılır bir okul olacak inşallah. Bugün yaklaşık 1100 kadar okulda, 8 bin derslikte, 14 bin öğretmen ve 300 bin öğrenciyle biz koskoca bir grubuz. Hepinizin çocukları için ben baht açıklığı diliyorum.”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte açılışını yaptıkları okulu gezdi.