Afşin Belediyesi daha kaliteli hizmet vermek için 2 adet sıkıştırmalı otomatik çöp kamyonu, 1 adet beko loder kazıyıcı yükleyici ve 16 adet yeni hizmet aracı olmak üzere toplam 19 yeni araç Afşin’e kazandırıdı.

Geçtiğimiz günlerde araç parkına katılan yeni asfalt finisher’i, asfalt silindiri,  mini traktör, çöp kamyonu ile yol süpürme aracının ardından şimdide 19 yeni hizmet aracı Afşin’e kazandırıldı.

19 Yeni Hizmet Aracı…

Afşin Belediyesi araç filosuna dâhil edilen araçlarla hizmetlerin daha kaliteli şekilde verileceğini belirten Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven: ” Büyükşehir olmamızla birlikte hizmet götürmemiz gereken alan 23 kat arttı. Uzak mahallelerimize kaliteli hizmeti en hızlı şekilde götürmek için araç filomuza yeni araçlar kazandırdık. Geçtiğimiz günlerde aldığımız asfalt finisher’i, asfalt silindiri,  mini traktör, çöp kamyonu ile yol süpürme aracının ardından şimdi de belediyemiz bünyesine 2 adet sıkıştırmalı otomatik çöp kamyonu, 1 adet beko loder kazıyıcı yükleyici ve 16 adet yeni hizmet aracı olmak üzere toplam 19 yeni aracı belediyemize kazandırmış olduk. ” dedi.

Başkan Güven sözlerine şöyle devam etti. “Belediye hizmetlerinde kullanılan eskimiş model yıllarından dolayı amortismana tabi olmayan, 3.000 – 3.500 m³’e kadar yüksek motor hacmine sahip ve çoğunluğunda düzeltilemeyen arzalar olan araçlar hizemtten kaldırıldı. Belediyemizde daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 2014 model, motor hacimleri 1.300-1.400 m³ olan 19 yeni hizmet aracı kiralama usulü ile kullanılacaktır. Bu sayede asgari yakıt tasarrufu %35 – %40 düzeyinde gerçekleşecektir. Ayrıca trafik sigortası, kasko giderleri, bakım, onarım ve tamirat gibi giderler artık belediyemize yük olmayacaktır. Afşin’imize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.