Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Aşırtmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası Dulkadiroğlu Belediyesi’nin desteğiyle Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek.

15 Temmuz Şehitlerimiz ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir anısına düzenlenecek olan Aşırtmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin katkılarıyla kent meydanında yapılacak. 16 Ekim pazar günü saat 10:00’da başlayacak turnuvaya Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve Dünya Geleneksel Spor Dalları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katılacağı bildirildi.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, güreş turnuvasıyla ilgili bilgiler verdi. Turnuvanın bir çok anlamı olduğunu kaydeden Başkan Okay, en önemlisinin 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Şehit Ömer Halisdemir anısına yapılması olduğunu kaydetti. Kahramanmaraş halkının bu özel turnuvaya davetli olduğunu kaydeden Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Kahramanmaraş’ımız ata sporu güreşi her zaman baş tacı etmiştir. Ancak bu turnuvanın 15 Temmuz şehitleri ve şehit Ömer Halisdemir’in anısına olması da ayrı bir öneme sahiptir. Kent meydanında düzenleyeceğimiz bu anlamlı programa tüm Kahramanmaraş halkımızı davet ediyorum.”