Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ) Genel Müdürlüğünce Kahramanmaraş genelindeki okullarda çocuklara su tasarrufu bilincini aşılamak amacıyla yürütülen  ‘’Su Tasarrufu Eğitim Projesi’’ KASKİ Genel Müdürü Mustafa ALTUNOK, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa KARAKUZA ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Cengiz MEZDEĞİ’nin katılımıyla Şehit Mıllış Nuri İlkokulunda başladı.

Projeyle çocuklara Su Tasarrufu bilincini aşılanarak su tasarrufunun önemine dikkat çekilmesi hedefleniyor. Proje hakkında KASKİ Genel Müdürü ALTUNOK birtakım değerlendirmelerde bulundu.

ALTUNOK konuşmasında: ‘’Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ’untalimatıyla ‘’Su Tasarrufu Eğitim Projesi’’kapsamında okullarımızda öğrencilerimize  ilkeğitimi Dulkadiroğlu ilçemizde bulunan Şehit Mıllış Nuri İlkokulunda başlatmış bulunuyoruz. Kaliteli, temiz ve kesintisiz içme suyunu vatandaşlarımıza sunmayı prensip edinen Genel Müdürlüğümüz, diğer taraftan da suyun israf edilmemesi konusunda da ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza eğitim verilmesini oldukça önemsiyoruz.

ÜLKEMİZ TEMİZ SU ZENGİNİ BİR ÜLKE DEĞİLDİR!

ALTUNOK konuşmasının devamında ‘’ Temiz su konusunda zengin olmayan ülkemizdeki suyun daha tasarruflu kullanılması noktasında çocuklarımıza eğitim vermenin önemli olduğu düşüncesiyle bu projemizi başlatmış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin alacakları bu eğitimle ev, okul ve çeşitli mekânlarda suyu daha tasarruflu kullanmalarını, almış oldukları bu eğitimi aile ve çevreleriyle paylaşmasını ve bu konuda ülkemize duyarlı bireylerin yetişmesini önemsiyoruz. Şehit Mıllış Nuri İlkokulu projemizin ilk ayağını oluşturdu. Eğitimlerimiz farklı okullar ve ilçelerde devam edecektir. Bu projenin uygulanmasına katkı sağlayan Kahramanmaraş Valimiz Sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT’a  ve okul müdürümüz Mehmet ATEŞ’e teşekkür ediyorum.’’  dedi.

Okuldaki öğrencilerin yoğun ilgisine sahne olan eğitim etkinliği kapsamında öğrencilere ‘’ Su tasarrufu kitapçığı’’ ile KASKİ T-shirt ve şapkaları hediye edildi.