Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantısı Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek başkanlığında gerçekleştirildi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Eski tutanak özetinin görüşülerek karara bağlanmasıyla devam edilen mecliste, gündem ve gündem dışı getirilen maddeler ele alındı. 2014 Mali Yılı Kesin Hesap ve Taşınır Kesin Hesap cetvellerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, Hacıibrahimuşağı Mahallesi’nde bulunan Andop Sokağı’nın ismi Muharremler Sokağı olarak değiştirildi.

Destek hizmeti alımı ve araç kiralama işlerinin de oy birliğiyle kabul edildiği meclis toplantısında, Onikişubat Belediye’si bünyesinde Muhtar İşleri Müdürlüğü oluşturulmasına karar verildi. Madde ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, mevzuat gereği oluşturulacak bu kadro ile muhtarlar ve belediye müdürlükleri arasında koordinasyon sağlanacağını söyledi. Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz gibi ilçemiz sınırları içerisinde 128 mahallemiz ve muhtarımız var. Dolayısıyla muhtar arkadaşlarımızın gelip işlerini belediyemizde daha rahat takip edebilmeleri açısından isabetli bir müdürlük olacak. İşler daha kolay yürüyecek ve muhtarlarımız kendi müdürlükleri ile koordinasyon içerisinde olarak, belediyemizden talep ettikleri hizmetleri daha iyi takip edecekler. Hayırlı olmasını diliyorum.”

Mecliste görüşülen bir diğer maddede ise Karamanlı Mahallesi’nde mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazın, cami yapımı için Diyanet İşleri Başkanlığı adına İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilmesi kararlaştırıldı. Öte yandan, yine Serin Tepe Polis Karakolu’nun bulunduğu yere yeniden emniyet hizmet binası yapılabilmesi için bu alan da 25 yıllığına Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

Diğer gündem maddelerinin ve imar plan tadilatlarının da görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı, dilek ve temenniler ile son buldu.