Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle belediye çalışanlarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Başkan Okay, sıfırdan bir ilçe inşa ettiklerini ifade ederek bu inşanın mimarlarının ise çalışanlar olduğunu söyledi.

Her fırsatta belediye personeline verdiği önemi dile getiren Başkan Okay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Dulkadiroğlu Belediyesi’nin görünmez kahramanları olan çalışanlarla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen yemek sonrası bir konuşma yapan Başkan Okay, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin ortaya koyduğu tüm projelerde çalışanların büyük bir paya sahip olduğunu anlattı.

Bu nedenle Dulkadiroğlu Belediyesi çalışanlarının her zaman yanında olduğunu kaydeden Başkan Okay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Belediyemizin değerli çalışmalar üretmesinde en büyük pay işçi kardeşlerimizindir. Başarısını her geçen gün artıran belediyemizin başarısında sizlerin emeği ve alın teri göz ardı edilemez. Bulunduğunuz noktalarda belediyemizi temsil ediyor, hizmet üretiyorsunuz. Sahada; eleştirileri ve taleplerle karşılaşıyorsunuz. Tüm bunların sizleri zaman zaman yorduğunun bilincindeyiz. Belediyemizin yüceltilmesinde ve temsilinde gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederim.”

Başkan Okay, işçilerin yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ettiğini vurgulayarak çözümü noktasında çalışma yaptığını ifade ederek şunları anlattı:

“Zaman zaman yaşanan zorluklarında farkındayız. Gönlümüz ister ki sizleri madden  ve manen daha ziyade destekleyebilelim.  Hizmetten kısmadan, hiçbir bahaneye sığınmadan, her geçen gün daha da büyüyecek olan güzel bir ilçeyiz. Bu büyümeyi ve gelişmeyi sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. İşçinin alın teri kurumadan hakkının verilmesini emreden bir inanca mensubuz. Allah’a hamd olsun şimdiye kadar hakların iadesi noktasında belediyemizin bir kusuru söz konusu olmamıştır. Bundan sonrada hak hukuk ve alın terine saygı bizim kırmızı çizgimiz olacaktır. Bu nedenle gereken tüm tedbirler alınmıştır, alınacaktır. Çalışmalarımızın takibi ve değerlendirilmesi gibi konularda çeşitli yöntemler uygulanmaktayız. Adil ve ölçülebilir veriler elde etmeyi amaçlıyoruz, işini çok iyi yapan işçi kardeşlerimizin zaman zaman ödüllendirilebilmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda sizlerden belediyemize ve sunduğumuz hizmetlere destek istiyoruz. Çünkü bu belediye hepimizin, bu iş hepimizin, bu şehir hepimizin, biz birlikte Dulkadiroğlu’yuz. Hep birlikte daha güzel bir Dulkadiroğlu inşa etmek üzere başarılarımızın devamını diliyorum.”

NST_3939 NST_3911 NST_3928 NST_3937