Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine ilimize gelerek çeşitli yerlerde ziyaretçilere açılan Gezici Çanakkale Tırı’na Nurhak’ta da ilgi yoğun oldu.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesince ilimize davet edilen Çanakkale Gezici Tırı üç gün şehir merkezinde değişik bölgelerde konuşlandıktan sonra ilçe gezilerine de başladı.

1-12 Nisan tarihleri arasında programına Kahramanmaraş ilini de ekleyen Çanakkale Gezici Tırı’na Nurhak’ta yoğun bir ilgi oldu.

Nurhak Kaymakamı Osman Demir ve Belediye Başkanı Ahmet Akkuş başta olmak üzere Nurhak halkının ve öğrencilerin ilgi odağı olan Çanakkale Gezici Tırı Belediye binası önünde sergilendi.

Çanakkale Gezici Tırı’nın Nurhak’a gelmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar, tarihimizin bilinmesi ve pekiştirilmesi adına bu tür etkinliklerin faydalı olduğunu ifade ettiler.

Çanakkale Gezici Tırı 8 Nisan Çarşamba günü Ekinözü’nde Abdurrahim Karakoç Bulvarı üzerinde, 9 Nisan Perşembe günü Elbistan Merkez Çarşı Camii yanında, 10 Nisan Cuma günü Afşin’de Ziraat Bankası yanında 11 Nisan Cumartesi günü Göksun’da Ulucami Cumhuriyet Meydanı’nda 12 Nisan Cumartesi günü de Andırın Hükümet Konağı önünde vatandaşlarımıza sergilenecek.

DSC_0056 DSC_0077 DSC_0086 DSC_0092