Kahramanmaraş-Kayseri Karayolun’da etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Merkeze bağlı Tekir Mahallesi ve Püren geçidi mevkilerinde, kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücülerin yolda kalması karayolunda ulaşımın aksamasına neden oluyor.

Sürücüler, yoğun kar yağışı yüzünden araçlarına zincir takmak zorunda kalırken, zinciri olmayanların da ilerlemekte güçlük çektiği görüldü.

Karayolları 55. Şube Şefliği ekipleri, sabah başlayan yoğun kar yağışı yüzünden Kahramanmaraş-Kayseri karayolunun kapanmaması için yoğun çaba harcıyor.

Trafik ekipleri ise yolda kalan sürücülerin yoğunluğu nedeniyle karayolunu ulaşıma kapatmamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sürücülerden Mücahit Kaplan, Kahramanmaraş’tan Tufanbeyli ilçesine gitmek istediğini ancak etkili olan kar yağışı nedeniyle yolda kaldığını söyledi.

Kış lastiklerini çıkarttığı için kar yağışına hazırlıksız yakalandığını dile getiren Kaplan, zincir bulup yoluna devam etmek istediğini belirtti.

Kasım Akyıldız ise ilk kez böyle yoğun kar yağışı yüzünden yolda kaldığını, sürücülerin her zaman tedbirli olmaları gerektiğini ifade etti.