Kahramanmaraş’ ın en büyük KPSS kursu olan Hayat akademi ataması olan ve dereceye giren öğrencilerine törenle plaket takdim etti.

Bu yıl 1.231.000 kişinin girdiği KPSS sınavında Hayat akademi yine her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye dereceleri çıkardı. Sınav sonuçlarına göre ilk onda 3 öğrenci ,ilk binde 100 öğrenci çıkararak kitlesel bir başarıya imza attı.

dscf6319

Türkiye 3. Kevser DEMİRKOL ,

Türkiye 4. Zeynep UYANIK

Türkiye 10. Örsan ÖZARSLAN

Türkiye 46. Semih Alparslan ÜZÜM,

Türkiye 66. Arife ÖZ

Türkiye 76. Huriye MARAŞLI

Türkiye 89. Yasemin ÇOBAN

Türkiye 91. Hayri TATAR gibi öğrenciler 1.231.000 kişinin girdi sınavda ilk yüze girerek hem şehrimize hem de Hayat akademiye bu gururu yaşatmışlardır.

dscf6326

Hayat akademi kurum müdürü Ayhan PELTEK bu başarıyı şöyle özetledi: Bu uzun yolculukta Hayat akademi olarak kursiyerlerimizin her zaman yanın da yer aldık.Bazen sevindik bazen üzüldük ama asla pes etmedik.Sınavdan sonrada tercih dönemlerinde profosyönel ekibimizle yanlarında olduk.Şimdi bu uzun yolculuğu meyvelerini topluyoruz.Bu gün burada kutsal bir göreve ilk adımını atacak öğretmen arkadaşlarla buluştuk. Tüm arkadaşlara Hayat akademi olarak görevlerinde başarılar dileriz.İnanıyoruz ki bu arkadaşlar devletine milletine bağlı ufku geniş nesiller yetiştirecektir.

dscf6318   dscf6316