Kahramanmaraşlı vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içme suyu vermeyi kendine şiar edinen Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ) Genel Müdürlüğü, bir yandan yeni kaynaklar tespit ederek bir yandan da eski ve kullanılamaz duruma gelen tesis ve altyapı şebekelerini yenileyerek vatandaşların hizmetine sunuyor.

Göksun Kamışçık’ta içme suyu çalışmalarına başlayan Genel Müdürlük, hizmet zincirine bir yeni halka daha ekliyor. Mahallenin içme suyu şebekesinin nüfusa yeterli gelmemesi ve şebekenin oldukça eski olmasından dolayı çalışma başlatan KASKİ, mahallede 6000 metre içme suyu şebekesini yenilemek için çalışmalara başladı. Şebeke yenileme çalışmasının yanında 1000 metrelik terfi hattı çalışması da yapılacak. Hızlı bir şekilde devam eden çalışmaların Eylül ayı içinde tamamlanması hedefleniyor.

Dört gözle beklediğimiz en önemli hizmetlerden birisi başlamıştır.

Kamışçık Mahalle Muhtarı Necjat Azgıt çalışmalarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Azgıt şöyle konuştu:’’ 15 yıldır muhtarlık yapmaktayım. Yaklaşık 30 senedir köyümüzün en büyük sorunu içme suyu sorunuydu. Şebekemiz çok eski ve yıpranmış olduğundan köyümüz çok büyük sıkıntılar çekmişti. En büyük sıkıntıyı da ben çekiyordum köylüye su verememekten. Dört gözle beklediğimiz en önemli hizmetlerden birisi başlamıştır. Bütün köyümüzün gözü aydın. Sağolsun Büyükşehir Belediyemiz, KASKİ, Hükümetimiz köyümüzün en büyük sorununu gidermek için çalışmalara son hızla başlamıştır. Köyümüze hayırlı olsun. Şebeke yenileme çalışmaları son hızla devam ediyor. KASKİ’ye teşekkür ediyorum’’ dedi.

99total visits,1visits today