Her alanda olduğu gibi eğitim konusunda da önemli çalışmalar yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte 2 bin öğrenciye kırtasiye seti yardımında bulundu.

2016–2017 eğitim öğretim döneminin Pazartesi günü itibariyle başladığını anımsatan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Bizler Dulkadiroğlu Belediyesi olarak yaklaşık 2 buçuk yıldır görevimizin başındayız. Gerek kırsal alanlar gerek şehir merkezi mahallelerimizi belirli bir standarda getirdik.6 ay önce problem olan birçok şey artık gündemimizden düştü. Tabi belediyelerimizin hizmeti imar, kilit parke ve asfalt değil tüm insan ihtiyaçları belediyemizin faaliyetleri arasına girmektedir.”
Öğretmenlerden çocuklara vatan millet sevgisini öğretmenlerini de isteyen Okay, “Bütün öğrencilerimiz çok büyük fedakârlıklarla çalışıyorlar ama bu çocuklara matematiği, fen bilgisini öğrettiğiniz kadar insan olmayı, milli ve manevi değerlere sahip olmayı da özellikle öğretmek lazım. Nihayetinde bu memleketin sadece doktor ve mühendislere ihtiyacı yok. Bu memleketin her alanda terzisine de berberine de ev hanımına da çiftçisine de işadamına da her meslek grubuna ihtiyacı var. Dün başlayan yeni eğitim öğretim yılının başlangıç konusu da 15 Temmuz darbe girişimiydi. Geleceğimiz olan yavrularımızın geleceğini karartmak adına yapılan bir hamleydi bu. Hamdolsun bu milletin basireti ve feraseti ile bu bertaraf edildi. İnşallah temennimiz odur ki hem bizler hem de yavrularımız bundan gerekli dersleri çıkarır ve inşallah ülkemiz bir daha böyle karanlık dehlizlere maruz kalmaz” diye konuştu.

2000 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilere kırtasiye yardımında bulunulduğunu kaydeden Başkan Okay, “Bugün itibarı ile başlayan kırtasiye yardımlarımızı hafta sonu itibarı ile tamamlıyoruz. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak Sosyal belediyecilik adına İlkokul düzeyinde 1000, ortaokul düzeyinde 1000 olmak üzere toplamda 2000 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunacağız. Bugün bizlerde sembolik olarak Kartal ve Kazanlıpınar Ortaokulların da dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz. İki Okulumuzda öğrencimize kırtasiye seti yardımında bulunuyoruz. Öğrencilerimizin kırtasiye setinde temel ihtiyaçları olan kalemler, defterler, boyalar vb. malzemeler yer alıyor. Bu sene öğrencilerimize kırtasiye setlerimizi okul çantası ile birlikte hediye ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Başkan Okay, konuşmasının sonunda, “ Seçim sürecinde belirttiğimiz gibi sosyal belediyecilik adına belediyemiz adına çalışmaları en uç sınırlarımızda göreceksiniz.  Daha önce sosyal belediyecilikte, “Vatandaşımızın kendi imkânlarıyla karşılayamadığı birçok imkânın devletin imkânlarıyla karşılanması” diye bir tabir kullanmıştık. Bizde bölgemizde ki gerek kırsal gerek şehir merkezi mahallelerimizde tüm faaliyetlerimizi hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. İlçemiz sınırlarında yaşayan vatandaşlarımızın eğitim masraflarına katkı sunma adına kendimizi sorumlu hissettik ve bunun içinde bu kırtasiye malzemelerini bu hafta içinde dağıtıyoruz. İnşallah bu malzemeler onların daha iyi eğitim almalarına vatana millete faydalı insan olmalarına bir nebze de olsun katkı sunarsa ne mutlu bizlere. Tüm eğitim camiamızın İlköğretim haftasını bir kez daha kutluyor, 2016–2017 eğitim-öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Kırtasiye seti yardım programına Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü H. İbrahim Çolakkadı, Dulkadiroğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kahveci ile öğrenci velileri katıldı.