Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı olağan 1. Birleşimi yapıldı.

Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddelerle ilave gündem maddelerini görüştü ve komisyonlardan gelen raporları onayladı.

Gündemin 1. Maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Büyükşehir Belediye Meclis üyelerimize 2017 yılı içerisinde kanunda yer alan orana uygun olarak katıldıkları her gün için huzur hakkı ödenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. Maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Türk Dil ve Edebiyat Derneği Kahramanmaraş Şubesi ile Büyükşehir Belediyemizce bu faaliyetleri sürdürmek üzere, Belediyemize ait Kadın Sığınma ve Okuma Salonu olarak bilinen yerin Türk Dil ve Edebiyat Derneği adına tahsisi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Ağcalı Rekreasyon Alanı Peyzaj Düzenlemesi ve İnşaat işlerinde kullanılmak üzere İller Bankasından kredi kullanılması hususunda Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu havale edildi.

Gündemin 4.maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının 18 Nisan 2016 tarih ve 2016/189 sayılı Meclis Kararında, sehven hatalı yazılan AKBEL A.Ş.’i unvanın düzeltilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 5.maddesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Hayat Boyu Öğrenme alanında yapılacak olan kurs ve eğitimlerle ilgili olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılacak protokol için Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 6.maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının 3. Kitap ve Kültür Fuarı KAFUM merkezinde düzenleneceği Fuar Binası içerisinde bulunan kafeteryanın fuar süresi boyunca AKBEL A.Ş. ye tahsis edilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 7.maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye

Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında Kentsel Dönüşüm Alanları, Rezerv Yapı Alanları ve Riskli Alanlarda yürütülecek tüm uygulamalara ilişkin konularda protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 8.maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Elbistan İlçesi Ceyhan Nehri Kıyısı Rekreasyon Alanı Yapım işinde kullanılmak üzere İller Bankasından kredi kullanılması hususunda Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 9.maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Çağlayancerit Belediye Başkanlığının talebi üzerine Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan ihtiyaç fazlası 1 Adet GNSS Setinin (Cors) bedelsiz olarak Çağlayancerit Belediyesine devredilebilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 10.maddesinde Özel Kalem Müdürlüğünün, bünyesinde bulunan ihtiyaç fazlası 46 AK 002 plakalı 2007 model otomobilin bedelsiz olarak Ekinözü İlçesi Belediye Başkanlığı’na devredilebilmesi ve bu hususta Büyükşehir Belediye Başkanına protokol yapmak üzere imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 11.maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Millet Bahçesi Peyzaj Düzenlemesi ve İnşaat İşlerinde kullanılmak üzere İller Bankasından kredi kullanılması hususunda Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 12. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından il genelinde gençleri spor yapmayı teşvik etmek amacıyla spor alanları yapım işinde kullanılmak üzere İller Bankasından kredi kullanılması hususunda Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 13. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Çağlayancerit İlçesinde yapılan Çağlayancerit Kent Meydanının bakım, onarım, peyzaj, temizlik ve her türlü işletme hakkının Çağlayancerit Belediyesine devrolması; ve Ekinözü İlçesinde yapılan Yukarı İçmeler Mesire