click to read more you can try here Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, kırmızı et üretiminin yerli imkânlarla karşılanması için yapılan planlamaları, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirdi.

http://devrimcicephe.org/vistawkoe/2432 Tarım ve Orman Bakanı tarafından cevaplandırması istemiyle soru önergesi hazırlayan Aycan, ülkemizde kırmız et üretiminin yeterli olmadığını söyleyerek buzağı ölümlerine dikkati çekti.

hookup spots in buffalo ny MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM Başkanlığı’na sunduğunu soru önergesinde, “Hayvansal protein ihtiyacımızı karşılamada kırmızı et önemli kaynaklardandır. Ülkemizde kırmızı et üretimi şu an için yeterli değildir. Türkiye’de buzağı ölümlerinin çok fazla olduğu iddia edilmektedir. Bu da canlı hayvan sayımızı önemli oranda etkilemektedir. Diğer taraftan kırmızı et ihtiyacımızı karşılamak için canlı hayvan sayısının yıllık 480 bin civarında artması durumunda iç piyasadaki et ihtiyacının karşılanacağı düşünülmektedir” ifadelerine yer verdi.

http://zspskorcz.pl/pictose/eseit/5781 Aycan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den şu soruların yanıtlamasını istedi:

rencontre xv site de rencontres à tahiti  

  • Bakanlığınız kayıtlarına göre 2018 yılında kaç buzağı ölümü tespit edilmiştir?
  • Ülkemizde buzağı ölümleri diğer ülkelere göre fazla mıdır? Fazla ise sebebi nedir?
  • Buzağı ölümleri ile ilgili ne gibi tedbirler almaktasınız?
  • Ülkemizdeki kırmızı et ihtiyacını yerli imkânlarla karşılamak üzere başka ne gibi planlarınız vardır?
  • Kırmızı et üretiminin girdi maliyetlerini azaltmak için üreticimize ne gibi destekler vermektesiniz?

rencontre serieuse gratuite paris