Kahramanmaraş’ta, üzerinde çeşitli yazılar bulunan camları renkli ve filmli araçlar polisler tarafından denetlendi. Ruhsat bulundurmadığı ve çeşitli yazıların yer aldığı otomobili bağlanarak 277 lira ceza kesilen Samet A., tepki amaçlı aracına argo kelimeler yazılı kağıt yapıştırdı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi, kentte üzerinde çeşitli yazılar bulunan camları renkli ve filmli araçlara yönelik 7 gün sürecek denetim başlattı. Adana karayolu üzerindeki Fuar Merkezi önünde kontrol noktası oluşturan polisler, durdurdukları araçları denetledi. Trafik polisleri, araçları kontrol ederek sürücülerinden camlardaki film ve yazıları çıkarmaları için uyararak 7 gün süre verdi.

ARACINA ARGO KELİME İÇEREN YAZI YAPIŞTIRARAK TEPKİ GÖSTERDİ

Kontrol noktasında üzerinde çeşitli yazılar yer alan ve camları filmli olduğu için durdurulan 46 DD 644 plakalı otomobilin sürücüsü Samet A., Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Nadir Telli tarafından bilgilendirildi. Yapılan kontrollerde ruhsatsız olduğu belirlenen otomobil, bağlanarak otoparka çekildi. Sürücü Samet A.’ya ise ruhsat bulundurmamaktan 88 lira, film taktırmaktan da 189 lira olmak üzere 277 lira para cezası kesildi. Cezaya tepki gösteren Samet A., yanında bulunan ve argo kelime içeren ‘Seni yerim sı..’ yazısını aracının arka camına yapıştırdı. Otomobili çekiciyle otoparka çekilen Samet A., “Dünyanın cezasını yedik. Arabayı satsam o para etmez yani” dedi ve yürüyerek kontrol noktasından ayrıldı.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Nadir Telli, denetimlerin 7 gün süreceğini belirterek, uyarıya uymayan sürücülere ceza kesileceğini belirterek, “Araç üzerindeki her türlü sembol, flama, şekil, yazılar tümüyle yasak. Araçlar fabrikadan çıktığı gibi orijinal olması gerekiyor. Buradaki renkli ve filmli camlar kazaya neden oluyor. Çünkü sürücü içeriden dışarıyı göremiyor. Bu camlar, sürücünün sürüş güvenliğini olumsuz etkiliyor. Bunların orijinal hale dönüştürülmesi gerekiyor. Sürücülere yazı ve filmlerin çıkarılması için 7 gün süre veriyoruz. Uymayanlara ise ceza yazıyoruz” dedi.